Müşteri Hizmetleri : 0 222 228 12 35

Sepette 0 ürün bulunuyor.

Otomasyon nedir?

Otomasyon-eskisehir-

Otomasyon nedir ?

Endüstriyel otomasyon, üretim görevleri tamamlamak için robotik cihazların kullanılmasıdır.

Otomasyon, bilgisayarlı veya robot tekniği hızlı ve verimli tekrarlayan görevleri taşıma kapasitesine sahip olduğu için bu gün ve bilgisayar çağında, bu üretim sürecinde giderek önem kazanmaktadır.

Bu alanda kullanılan makineler de işçilerin yapması mümkün olmayan sıradan görevleri tamamlama yeteneğine sahiptir. Bu özel makine için pahalı ücretler ödemek zorunda değildir. Buna ek olarak, şirket tasarruf edebilirsiniz. Endüstriyel otomasyon konusunda bir şirket için hem de artıları ve eksileri vardır.Artı tarafta, yükselen sağlık maliyetleri ile, tatil zamanı gün ödedi ve diğer pahalı çalışan hakları, şirketler endüstriyel otomasyon ile tasarruf edebilirsiniz. Robot makine başlangıçta son derece pahalı olabilir, üretim işçiler için aylık ücret kaybı şirket için inanılmaz tasarruf sağlar.

Makine yıkmak mümkün olmakla birlikte, bu sık olmaz. Varsa, bakım veya bilgisayar mühendisleri sadece bir avuç onarım kolu ve hatları yeniden sorunsuz çalışmasını almak için gereklidir. Buna ek olarak, birçok bitki vardiya çeşitli üretim işçilerin onlarca kiralama ve belirli günlerde kapatmak gerekir. Endüstriyel otomasyon, ancak, bir şirket fazla mesai ödemeden bitki yirmi dört saat, yılda 365 gün, çalışmasını sağlar. Tek başına bu gerçek önemli bir tasarruf ekleyebilirsiniz.


Tek bir cihaz ile değil, Bir çok kontrol ünitelerinin kollektif çalışmasıyla yapılabilir.

Sözlük anlamı Otomasyon “mal ve hizmet teslim üretiminde verimliliği optimize etmek için makineleri veya teknolojilerin kullanımıdır. Ekonomileri gerçekleştirmek uygulamak için doğru teşvik böylece mevcut insan emeği seviyeleri ile, ve / veya kalite mümkündür ötesinde verimliliği artırmak için ölçek ve / veya tahmin edilebilir kalite seviyesi fark.

Otomasyon Çeşitleri
Genellikle her sektörde otomasyona geçilmiştir.
Endüstriyel makina otomasyonu
Muhasebe otomasyon sistemi
Öğrenci otomasyonu
Fabrika otomasyon
Bina otomasyon sistemleri
Ev otomasyonu
Akıllı bina otomasyonu
Akıllı ev otomasyonu
Barkod otomasyon sistemi
Depo otomasyon sistemleri
Kütüphane otomasyonu
Aydınlatma otomasyon sistemleri
Plc otomasyonu
Market otomasyon sistemleri
Endüstriyel otomasyon sistemleri
Sera otomasyon sistemleri

Otomasyon çeşitleri genel olarak devamlı ve sık sık, ayrı işlemler için programlanmış bir dizi uygulandığı, bir sensör kullanarak ölçümlerin yapıldığı veya bir dizi aralığında ölçülen değerleri değişken tutmak için hesaplanan ayarlamalar yaparak ve sıra kontrolü içeren geri besleme kontrolü türleri mevcuttur.


 • Hkt Kablo Bolge Bayii
 • Sigma Profil Bölge Bayii
 • Frecon Bolge Bayii
 • Autorotor Bölge Bayii
 • Joulin Bolge Bayii
 • Tbimotion Bölge Bayii
 • Unox Bölge Bayii
 • Gimatic Bölge Bayii
 • Hiwin Bölge Bayii
 • Coval Bölge Bayi
 • Franke Bölge Bayii
 • Metal Work Bölge Bayii

Pazarlamakta olduğumuz tüm markaların: Eskişehir, Kütahya, Bilecik bölge bayisiyiz.